چگونه دندان درد را در خانه درمان کنیم؟

معرفی شغل دندانپزشک
شهریور ۱۳, ۱۳۹۸
چگونه می توان دندان ها را به طور طبیعی سفید کرد؟
شهریور ۱۳, ۱۳۹۸
Show all

چگونه دندان درد را در خانه درمان کنیم؟

دندان درد، دردی است که درون دندان ها و اطراف آنها و فک می پیچد. پوسیدگی دندان، عفونت، سست یا شکسته شدن موادی که با آن دندان را پر کرده اند، یا از بین رفتن لثه ها می تواند علت آن باشد. اگر درد بیش از یک یا دو روز طول بکشد، بهترین کار این است که فورا به یک دندانپزشک مراجعه کرده، تا به درمان آن پرداخته شود.

تا آن زمان، دارو های ساده ای که از مواد اولیه ای ساخته شده اند که معمولا آن مواد اولیه در خانه در دسترس می باشند که می توانند تسکین موقتی از ناراحتی و درد را فراهم آورند، در زیر نام برده شده اند.

۱٫کمپرس سرد یا کمپرس یخ ( یک کیسه پر از یخ که بسیار سرد می باشد )

یک کمپرس یخ می تواند به سبک کردن دندان درد کمک کند، مخصوصا اگر دندان درد ناشی از آسیب دیدگی یا تورم لثه ها باشد. برای مثال، فرد می تواند یک بسته یخ یا یک کیسه از نخود های یخ زده را برای چند دقیقه در یک زمان مخصوص بر روی قسمت بیرونی گونه در بالای دندانی که درد می کند، قرار دهد.

استعمال کمپرس یا بسته های یخ برای درمان موجب انقباض رگ های خونی شده و جریان خون را در محل تحت تاثیر درد آهسته می کند. این امر به بی حس کردن محل نسبت به درد و کاهش ورم و التهاب کمک می کند.

۲٫شست و شوی دهان با محلول نمکی ( آب نمک )

شست و شوی دهان با محلول نمکی گرم به سست شدن و خارج شدن خرده غذاها که در حفره ها ، سوراخ ها و بین دندان ها گیر افتاده اند، کمک می کند. این امر ممکن است موجب کاهش ورم، سرعت بخشی به درمان و تسکین گلو درد نیز شود.

شستشو با محلول نمکی را می توان با انحلال یک قاشق چای خوری نمک در یک لیوان آب گرم و گرداندن آن در داخل دهان به مدت سی ثانیه قبل از تف کردن آن ، انجام داد. این فرآیند می تواند هرچقدر که لازم باشد، تکرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *