چگونه می توان دندان ها را به طور طبیعی سفید کرد؟

چگونه دندان درد را در خانه درمان کنیم؟
شهریور ۱۳, ۱۳۹۸
Show all

چگونه می توان دندان ها را به طور طبیعی سفید کرد؟

  1. ایجاد تغییرات غذایی

حذف مواد غذایی که باعث ایجاد لک به روی دندان ها می شوند می تواند از تغییر رنگ بیشتر جلوگیری کند. غذاها و نوشیدنی هایی که حاوی تانن هستند مانند شراب و چای می توانند دندان ها را لکه دار کنند. قهوه و نوشابه های تیره و آبمیوه ها نیز می تواند لک ایجاد کنند.

مواد غذایی اسیدی با فرسایش مینای دندان می تواند دندان ها را زرد کند. افرادی که نگران رنگ دندان های خود هستند باید از مصرف بیش از حد مرکبات، قهوه و نوشابه ها جلوگیری کنند. متناوبا، همیشه باید پس از مصرف آنها دندان های خود را مسواک بزنند.

دندانپزشکان عموما توصیه می کنند ۳۰ دقیقه پس از غذا خوردن مسواک بزنید. اسیدها می توانند مینا را تضعیف کنند، بنابراین خیلی زود مسواک زدن می تواند باعث آسیب به مینا شود.

ترک سیگار یا محصولات تنباکو می تواند خطر لکه های نیکوتین را کاهش دهد. همچنین می تواند از تخريب دندان و بيماری لثه جلوگيری کند، که هر دو می توانند به ميناي دندان آسیب برسانند و باعث ايجاد مشکلات بهداشت دهان شوند.

  1. روغن کشیدن را امتحان کنید

روغن کشی اصطلاحی است برای شستشوی دهان با روغن برای حذف کثیفی، باکتری و باقی مانده غذا. این یک جایگزین برای مسواک زدن منظم نیست، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که شستن دهان با روغن های خاص ممکن است به سفید شدن دندان ها کمک می کند.

انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) معتقد است که روغن کشیدن یک کار غیر متعارف دندانپزشکی است و می گوید “هیچ مطالعات علمی قابل اعتمادی وجود ندارد که نشان دهد روغن کشی باعث کاهش حفره، سفید شدن دندان ها یا بهبود سلامت دهان و دندان می شود.”

برای امتحان این روش، بعد از مسواک زدن دهان را یک دقیقه با روغن بشویید، سپس آن را بیرون بریزید.

روغن های مناسب برای این روش عبارتند از:

  • روغن نارگیل
  • روغن آفتابگردان
  • روغن کنجد
  1. مسواک زدن با جوش شیرین

جوش شیرین می تواند به راحتی لکه های رنگی روی سطح دندان ها را از بین ببرد. بعضی از مردم نگران این هستند که جوش شیرین بیش از حد خشن است و ممکن است مینای دندان را از بین ببرد، اما تحقیقات سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که این روش راه امنی برای پاک کردن لکه ها می باشد.

جوش شیرین همچنین ممکن است به مبارزه با باکتری کمک کند، که نشان می دهد قادر به کاهش پلاک و جلوگیری از پوسیدگی دندان می باشد.

  1. استفاده از هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید سفید کننده ی ملایم است که می تواند دندان های تغییر رنگ یافته را سفید کند. برای سفید کردن مطلوب، فرد می تواند با مخلوطی از جوش شیرین و هیدروژن پراکسید به مدت ۱-۲ دقیقه دو بار در روز برای یک هفته مسواک بزند. افراد تنها باید گاهی اوقات این روش را انجام دهند.

هیدروژن پراکسید ممکن است حساسیت دندان را افزایش دهد، بنابراین برای استفاده درازمدت مناسب نیست و یا افرادی که دندان های حساس دارند.

  1. سفید کردن با میوه

میوه ی پاپایا حاوی آنزیمی می باشد که به سفیدی دندان کمک می کند.

پاپائین و برملائین آنزیم هایی هستند که به ترتیب در پاپایا و آناناس وجود دارند، هر دو ممکن است به سفید شدن دندان کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *